Co to znaczy mała objętość kości?

Augmentację kości szczęki przeprowadza się u pacjentów z zanikiem kostnym, u których planowana jest odbudowa braków zębowych za pomocą implantów. 

 Augmentacja polega na autoprzeszczepie pobranego materiału kostnego lub gotowego materiału, przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym. Jest zabiegiem chirurgicznym odbywającym się w jałowych warunkach, z rygorystycznym podejściem do aseptyki. Po umieszczeniu materiału przeszczepianego w rekonstruowanej okolicy lekarz pokrywa go specjalną błoną zaporową, aby chronić go przed wrastaniem tkanek miękkich.Po zaopatrzeniu rany w przeciągu kilku miesięcy zachodzą w kości procesy regeneracyjne i remodelujące – wszczepiony materiał ulega przebudowie w pełnowartościową tkankę kostną pacjenta. Dopiero nadbudowa kości umożliwia odbudowę uzębienia – można wszczepiać implanty zębowe.

Istnieją rozmaite metody odbudowy kości w zależności od indywidualnych potrzeb dlatego też twój dentysta wytłumaczy ci wszystko w szczegółach. Augmentacja kostna to standardowa procedura od ponad czterdziestu lat i może z powodzeniem być wykonana razem z zabiegiem wprowadzenia implantu. Poza samym zabiegiem zabiera ona dodatkowo tylko kilka minut.

Nowa kość zostaje dodana w miejscu gdzie występują jej ubytki wokół implantu. Zabezpiecza to utrzymanie, jak również wygląd implantu w miejscu połączenia korony z dziąsłem, zapewniając odpowiednie podparcie tkanek.

Regeneration_and_implants_toggle_03_Teaser