Czy leczenie jest kosztowne?

W przeciwieństwie do tego co zapewne sądzisz koszty tradycyjnej protetyki wcale nie są korzystniejsze.

Koszty leczenia zależą od ilości potrzebnych implantów jak również od tego czy augmentacja kości będzie konieczna. Innymi czynnikami wpływającymi na cenę jest sam rodzaj zabiegu, praca laboratorium, rodzaj rekonstrukcji protetycznej.

Szczegółowy kosztorys zostaje stworzony zawsze po analizie powyższych czynników, a implanty mogą okazać się bardziej korzystne finansowo w długim okresie.

W temacie efektywności kosztów, badania naukowe dochodzą do znaczących wniosków:

  1. Dla uzupełnienia pojedynczego braku zębowego, pojedynczy implant okazuje się być bardziej korzystny finansowo w porównaniu do tradycyjnego 3-punktowego mostu mocowanego na stałe.
  2. Zwłaszcza w sytuacjach gdy wystarczająca jest objętość kości rekonstrukcja na implancie jest szczególnie rekomendowana z ekonomicznego punktu widzenia.
  3. Dla uzupełnienia na implantach większych braków zębowych lub bezzębia ( jako uzupełnienia mocowane na stałe lub wyjmowane ) wstępne koszty początkowe są wyższe ale jest lepsza poprawa zdrowia jamy ustnej w powiązaniu z jakością życia niż w innych tradycyjnych opcjach leczenia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych pacjentów przygotowaliśmy atrakcyjne ceny leczenia implantologicznego.

Jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę jest system implantologiczny, o wyborze decyduje sam pacjent. Ceny zaczynają się już od 3000 złotych. Często też na cene wpływa, konieczność wykonania dodatkowych zabiegów takich jak regeneracja kości, cena zabiegu zaczyna się od 1000 zł. W drugim etapie leczenia jest odbuwa części koronowej zęba, korona na implancie z łącznikem  już od 2500 złotych.

Umów sie na konsultacje i dopytaj o szczegóły, związane z Twoim leczeniem.