Pielęgnacja

Dla długo terminowego sukcesu dbanie o Twoje implanty jest ważne. Tak jak z zębami naturalnymi implanty również wymagają regularnych wizyt kontrolnych oraz dokładnej higieny jamy ustnej.

Implanty mogą być na całe życie ale przy zachowaniu prawidłowej higieny i przestrzeganiu okresowych wizyt lekarskich.

W ciągu pierwszego tygodnia po implantacji, miejsce wszczepu należy czyścić miękką szczoteczką i stosować płukankę i pastę do zębów zaleconą przez lekarza stomatologa.

Zęby i implanty dentystyczne należy dokładnie myć co najmniej 2 razy dziennie. Implant stomatologiczny czyścimy za pomocą specjalnej szczoteczki do zębów, którą poleci Państwu nasz doświadczony stomatolog. Do higieny jamy ustnej używamy też nici do zębów lub irygatora.

Dodatkowo należy poddawać się okresowemu profesjonalnemu oczyszczaniu powierzchni zębów z kamienia nazębnego Poważne zaniedbania higieniczne, tak jak w przypadku naszych naturalnych zębów, niosą ze sobą szereg konsekwencji, w skrajnych sytuacjach mogą nawet doprowadzić do utraty implantu stomatologicznego. Permanentne zaleganie płytki nazębnej w okolicy implantu stomatologicznego może doprowadzić do tak zwanego zapalenia okołoimplantowego, które w dużym uproszczeniu jest odpowiednikiem zapalenia przyzębia (paradontozy) zębów żywych. Bardzo niebezpieczne jest również doprowadzenie do stanu zapalenia dziąseł. W przypadku powstania zapalenia organizm może zareagować na implant zębowy jak na ciało obce i odrzucić go lub naruszyć jego stabilność.

Zaleca się regularnie kontrolować stan jamy ustnej i odwiedzać gabinet stomatologiczny 2 razy do roku

Higiena-implantow